TeamAgro Kuczyńska - środki ochrony roślin, nawozy, materiał siewny, pasze

Korn-Kali – mocny pakiet składników

Treść atrykułu - Korn-Kali – mocny pakiet składników

Regeneracja wiosenna

Wraz z początkiem nowego 2016 roku pojawiły się silne mrozy wraz z porywistymi wiatrami bez okrywy śnieżnej, przyczyniło się to do powstania bardzo dużych uszkodzeń na roślinach. Plantacje zbóż są bardzo mocno osłabione, a w niektórych przypadkach mamy do czynienia z całkowitym wymarznięciem plantacji. Rośliny rzepaku w większości wyglądają obiecująco, należy sprawdzić system korzeniowy na głębokości około 10-15 pod powierzchnią gleby, ponieważ tam mogło nastąpić przemarznięcie.

jak nawozić rośliny po ostrej zimie?

W przypadku słabych roślin, wymagających odbudowy biomasy kluczowym wydaje się bardzo wczesne podanie azotu w formie azotanowej. Aby zapewnić sprawne pobranie azotu rośliny powinny być bardzo dobrze odżywione fosforem, potasem, magnezem i siarką tzn. kluczowymi makroelementami (determinującymi pobranie oraz wykorzystanie właśnie azotu). Ważne żeby przed nawożeniem azotowym nawozy fosforowe oraz potasowo-magnezowe były już zastosowane.

Jaki nawóz potasowy wybrać?

Aby zapewnić roślinie źródło składników pokarmowych, szybko dostępnych i rozpuszczalnych w wodzie warto zastosować nawóz Korn-Kali. W swoim składzie zawiera potas, magnez i siarkę natychmiastowo dostępne dla roślin. Chcąc regenerować system korzeniowy musimy pamiętać żeby bardzo dobrze zaopatrzyć roślinę w magnez. Korn-Kali w swoim składzie zawiera magnez oraz siarkę z Kizerytu naturalnego materiału (100% rozpuszczalności w wodzie). W przypadku roślin bardzo wymagających pod kątem nawożenia Mg warto zastosować również ESTA Kieserit.

Kiedy nawozić Korn-Kali?

Warto, by przeprowadzić nawożenie Korn-Kali możliwie najwcześniej, tak żeby składniki pokarmowe miały czas wniknąć w głąb gleby w sferę ukorzenienia roślin. Tylko stamtąd będą mogły zostać efektywnie pobrane przez rośliny. Miejmy na uwadze, że składniki umieszczone głębiej (20-30 cm) znajdują się dłużej w strefie gleby zasobnej w wodę, tym samym roślina może pobierać składniki pokarmowe nawet w okresach czasowego niedoboru wody.